Translate

sobota, 20 kwietnia 2013

Migdały na odchudzanie

   
Otyłość jest często wieloletnim problem dotykającym ludzi z każdej grupy  wiekowej. Jeśli popularność programów telewizyjnych, szkół odchudzania  oraz różnego rodzaju pigułek odchudzających jest jakimś wskaźnikiem to  można założyć śmiało, że Ameryka, jak i Unia Europejska, mają z tym spory  problem.

Wydaje się to zaskakującą wiadomością, ponieważ wielu ludzi szuka innych przekąsek niż orzechy, ze względu na ich wysoką zawartość tłuszczu i kalorii. Badania przeprowadzone przez grupę naukowców prowadzoną przez doktor  Michelle Wien wykazały, że migdały mogą pomagać w utracie wagi ze  względu iż są „gęste” od wartości odżywczych. Trzeba pamiętać, że dobrze  odżywiony organizm nie domaga się jedzenia. Jeśli ktoś prowadzi  niezdrową dietę, to mózg wysyła sygnały głodu do ciała, co powoduje  niepohamowany apetyt i w rezultacie wzrost wagi.
Regularne jedzenie migdałów może przełamać ten cykl. Mogą one  skutecznie zaspokoić apetyt, a sama osoba poczuje się „pełniejsza”. Te  orzechy zawierają kwasy tłuszczowe jednonienasycone (monoenowe), białko i  błonnik, który również przyczynia się do minimalizacji poczucia głodu.
Jako bogate źródło białka, migdały wydają się być dobrą alternatywą dla  czerwonego mięsa oraz jaj. Badania wykazują, że 30 gram migdałów  zawiera prawie tę samą ilość procentową białka co chude mięso. To co  powoduje, że migdały uznaje się za zdrowsze od mięsa jest bogata  zawartość błonnika. Jedzenie z dużą zawartością błonnika może z  powodzeniem zapobiegać wchłanianiu się tłuszczów i kalorii. Wien mówi,  że błonnik wiąże tłuszcze i w ten sposób zapobiega przed przyczepianiem  się go ścianek jelit i jest wypłukiwany.
Migdały zawierają kwas oleinowy (wspomniany jednonienasycony). Jest  on powszechnie spotykany w oliwie z oliwek i w ogromnym stopniu  zmniejsza poziom cholesterolu w organizmie. Studia przeprowadzone na  Uniwersytecie w Toronto wykazały, że u osób, które spożywały  przynajmniej 30g migdałów dziennie zauważono znaczne obniżenie „złego  cholesterolu”. Wpływa to na zmniejszenie ryzyka wystąpienia chorób  serca.
Wszystkie orzechy, ale zwłaszcza właśnie migdały są bogate w witaminę  E, która ma właściwości oczyszczające i gra kluczową rolę w  zapobieganiu chorób serca. Zaledwie jedna uncja migdałów dziennie  dostarcza około 40% dziennego zapotrzebowania na tę witaminę.
Prowadzone są również badania, które potwierdzają, że migdały mają  również stanowić ochronę przed rozwijaniem się raka. Fitochemikalia  znalezione w orzechach są aktywnymi biologicznie związkami, które  skutecznie zapobiegają powstawaniu guzów.
Orzechy przypominają się jako pożywienie dostarczające wiele korzyści  zdrowotnych, nie tylko tych kojarzonych z właściwości odchudzających  płynących z migdałów.

 Artelis.pl serwis z artykułami do przedruku.
               

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz